Ako sa stať lepšou mamou vďaka numerológii

Snažíš sa byť dobrou mamou, no niekedy máš pocit, že na svoje deti iba kričíš a nerozumieš im? Mám pre teba 5 tipov, ktoré ti pomôžu vniesť do výchovy viac porozumenia a menej stresu. Keď spoznáš numerologický profil svojho dieťaťa a jeho životné (osudové) číslo, zistíš, po čom túži, ako s ním komunikovať a ako ho najlepšie motivovať. Vďaka tomu budeš mať ako mama zo seba lepši pocit, staneš sa jeho najbližším spojencom, láskyplnou a podporujúcou sprievodkyňou na jeho ceste životom.

Byť matkou vnímam ako najťažšiu a najzodpovednejšiu „prácu“ na svete. Zároveň ako poslanie. Tiež to tak cítiš?

Ako som to mala ja

Pochopenie našich dvoch detí, Sofie a Sebastiana, cez ich dátumy narodenia, mi pred rokmi poskytla odpovede, ako v tejto úlohe obstáť s láskou, porozumením a cťou. A s pocitom, že robím najlepšie, ako viem. A s vierou, že je to v súlade s ich dušou. To mi pomohlo a neustále pomáha byť spokojnejšou a šťastnejšou mamou. A verím, že týmto článkom, vnesiem viac pochopenia a menej napätia aj do tvojho vzťahu s dieťaťom.

Do veku 2 rokov som Sofinke venovala maximálnu pozornosť a lásku. Keď mala 2 roky, narodil sa jej brat Sebastian. Vtedy som ju prirodzene „odsunula“ na druhú koľaj a ona tak o moju výhradnú pozornosť prišla. Z diaľky sa pozerala, ako malého kojím, ako sa s ním maznám. Niekedy bola mrzutá a nevrlá, nechcela sa ku mne pritúliť, keď som ju volala. Myslela som si, že len žiarli a že ju to časom prejde.

Keď mi pred rokmi na stretnutí numerologička povedala, že moja dcérka má na základe dátumu narodenia na mňa silnú citovú väzbu, že ma veľmi potrebuje a môj názor je a vždy aj bude pre ňu dôležitý (jej dňom narodenia je 6), vyhŕkli mi do očí slzy. Boli to slzy matky, ktorá sa práve dozvedela, že keby svoje dieťa dlhšie citovo zanedbávala, mohlo by to mať neblahý dôsledok na jeho budúcnosť a medziľudské vzťahy. Nenaplnená materská láska by konkrétne u nej mohla spôsobiť trvalú citovú ujmu.

Veľmi ma táto informácia zasiahla a odvtedy dávam veľký pozor, aby som Sofinke venovala špeciálne svoju pozornosť a prejavovala jej moju lásku. Preto si robíme napríklad aj pravidelne babské výjazdy (typu kruhy pre mamy a dcéry, či nákupy, „kávičkovanie“, klábosenie…). Veľmi ich odporúčam.

Skutočne by som neverila, čo všetko sa dá vyčítať z numerológie, ktorá pracuje s „obyčajným“ dátumom narodenia, keby som to sama nezažila na vlastnej koži. 

Numerológia je prastará náuka, ktorej korene sú spojené s rôznymi kultúrami vrátane babylonskej, čínskej a staroegyptskej. Už panovníci v Rímskej ríši používali jej silu na interpretáciu svojich osudov a rozhodovanie na základe numerologických výpočtov. Numerológia im umožňovala získať hlbší vhľad do potenciálnych výziev a príležitostí. Bola tiež používaná aj na určenie priaznivých dní pre korunovácie, svadby, začatie vojen alebo iných významných míľnikov. Verilo sa, že výber správnych dátumov môže zabezpečiť úspech a vyhnúť sa nešťastiu.

Môj pohľad

Numerológia je (nielen) podľa mňa fascinujúca veda, a som nesmierne šťastná, že sa stala súčasťou môjho života. Pomohla mi lepšie porozumieť sebe, mužovi a našim deťom a tiež otvorila srdcia a zlepšila vzťahy u viac ako 2000 mojich klientiek vďaka konzultáciam, kurzom či mentoringovým programom. 

Treba však povedať a budem k tebe úprimná. Samotná numerológia zmenu v tvojom živote neurobí. Zmenu musíš spraviť TY, na základe získaných poznatkov či uvedomení.

Sklamaná? Ak áno, ďalej nečítaj!

Numerológia teda nie je žiadne veštenie z gule, ale veda založená na pozorovaní súvislostí medzi číslami a ľudskými vlastnosťami a správaním. A práve dátum narodenia dieťatka v sebe ukrýva cenné informácie o jeho povahe, silných a slabých stránkach či spôsobe, akým vníma svet. Keď sa naučíš čítať z dátumu narodenia, staneš sa pre svoje deti lepším rodičom a tým najlepším sprievodcom na ich životnej ceste. Domnievam sa, že vďaka lepšiemu pochopeniu svojich detí sa z teba stane trpezlivejšia, empatickejšia a „múdrejšia“ mama, po boku ktorej tvoje deti rozvinú svoj jedinečný potenciál naplno.

Pozor!
Tieto poznatky môžu úplne zmeniť tvoj pohľad na výchovu. Konečne začneš rozumieť, prečo tvoja dcéra či syn reaguje tak, ako reaguje a čo naozaj potrebuje pre svoj zdravý vývoj.

Poďme sa teda spolu ponoriť do tajov detskej duše cez 5 numerologických tipov, ktoré ti pomôžu zefektívniť výchovu, vybudovať hlbší vzťah s tvojimi deťmi a vniesť do vašej rodiny viac harmónie a porozumenia.

Tip č. 1: Zisti životné číslo svojho dieťaťa

Základným stavebným kameňom numerologického profilu je životné číslo, ktoré sa vypočíta jednoduchým spôsobom z dátumu narodenia. Stačí spočítať všetky číslice v dni, mesiaci a roku narodenia, až kým nedostaneš jednociferné číslo od 1 do 9. Výnimkou je č. 11. Toto číslo sa už ďalej neredukuje na jednociferné.

Napríklad pre dátum 24. 8. 2015: 2 + 4 + 8 + 2 + 0 + 1 + 5 = 22 = 2 + 2 = 4

Životné číslo tohto dieťatka je teda 4.

Každé z 10 životných čísel v sebe nesie určité univerzálne kvality, predispozície a výzvy. Spoznať životné číslo tvojho dieťatka znamená pochopiť jeho prirodzené nastavenie. Je to prvý krok k odhaleniu jeho jedinečného potenciálu a lepšiemu pochopeniu jeho správania a prežívania.

Ako pomôcku pri výpočte životného čísla môžeš použiť túto kalkulačku:

Životné číslo ?
Výpočet:

Tip č. 2: Identifikuj silné a slabé stránky svojho dieťaťa podľa jeho životného čísla

Každé životné číslo v sebe ukrýva špecifickú kombináciu daností, s ktorými dieťa prichádza na svet.

Napríklad jednotkové deti sú prirodzení lídri, ktorí potrebujú veľa priestoru pre svoju kreativitu a nezávislosť. Môžu mať však problém s rešpektovaním autorít a spoluprácou s ostatnými.

Štvorky sú manuálne zručné, zorganizované vynikajú zmyslom pre poriadok, no niekedy až príliš lipnú na pravidlách na úkor spontánnosti.

Poznať silné stránky svojho dieťaťa ti pomôže podporovať jeho prirodzené nadanie a budovať jeho sebavedomie. Vedomie slabých stránok zase prináša väčšie pochopenie a trpezlivosť pre jeho nedokonalosti a priestor pre rast.

Objav skryté posolstvo
životných čísiel svojho dieťaťa

Všetky silné a slabé stránky svojho dieťata v závislosti od jeho životného čísla, nájdeš v praktickej príručke významom životných čísiel v numerológii: Dary a výzvy životných čísiel

Tip č. 3: Prispôsob komunikáciu a motiváciu podľa životného čísla dieťaťa

To, akým spôsobom s dieťaťom komunikuješ a ako ho motivuješ, môže významne ovplyvniť vašu vzájomnú harmóniu a jeho ochotu spolupracovať. A práve životné číslo ti môže poslúžiť ako vodítko, aký prístup bude pre tvoje dieťa najefektívnejší.

Napríklad pri komunikácii s trojkovými deťmi, ktoré sú veľmi spoločenské a radi rozprávajú, sa osvedčuje trpezlivé počúvanie, zmysel pre humor a pozitívne formulácie. Priame príkazy a kritika môžu naopak vyvolať vzdor, odutie a uzavretie sa.

Pätky, dobrodružné a aktívne deti, zase potrebujú dostatok podnetov a fyzickej aktivity. Najlepšie ich namotivujete hravou formou, zapájaním viacerých zmyslov a oceňovaním ich odvahy a snahy skúšať nové veci.

Každé životné číslo má svoje špecifické charakteristiky, ktoré môžu ovplyvniť osobnosť dieťaťa a tým aj najlepší spôsob komunikácie s ním.

Všeobecne platí, že deti najlepšie reagujú na rodičov, ktorí im nastavujú jasné a zrozumiteľné hranice s láskou a rešpektom. Nájdi spôsob komunikácie, ktorý rezonuje s prirodzenosťou tvojho dieťaťa a uvidíš, ako sa vaše interakcie začnú meniť k lepšiemu.

Tip č. 4: Rešpektuj osobnostné nastavenie svojho dieťaťa dané životným číslom

Okrem komunikačného štýlu, životné číslo ovplyvňuje aj hlbšie nastavenie osobnosti dieťaťa - jeho hodnoty, potreby, obavy či spôsob, akým reaguje na stres a výzvy. 

Napríklad šestky, veľmi starostlivé a zodpovedné deti, potrebujú cítiť, že sú pre rodinu dôležité a užitočné. Najväčší strach majú zo sklamania či odmietnutia blízkymi. V záťažových situáciách majú sklon potláčať svoje potreby a robiť priveľa vecí pre druhých na úkor seba.

Naopak ambiciózne a samostatné osmičky túžia hlavne po uznaní svojich úspechov. Boja sa zlyhania a straty kontroly. Pod tlakom sa môžu prejavovať dominantne a tvrdohlavo presadzovať svoju.

Porozumenie týmto jemným nuansám ti pomôže byť voči svojim deťom vnímavejšia a predchádzať zbytočným konfliktom či nedorozumeniam. Namiesto toho, aby si sa ich snažila za každú cenu zmeniť, uč sa pracovať s ich prirodzeným nastavením.

Tip 5: Pracuj na svojom rodičovskom prístupe s ohľadom aj na tvoje životné číslo

Pravdou je, že numerologický profil ovplyvňuje nielen osobnosť tvojho dieťaťa, ale aj teba ako rodiča. Tvoje životné číslo určuje, aký máš prirodzený rodičovský štýl a ako zvykneš reagovať na podnety od detí.

Uvedomenie si vlastných tendencií a ich možného vplyvu na dieťa je prvým krokom k tomu, aby si vedome prispôsobila svoj prístup jeho potrebám. Niekedy to môže znamenať vystúpiť zo zabehnutých koľají a skúsiť niečo nové.

Povedzme, že si ako mama silná osobnosť s životným číslom 8. Máš sklony k prísnosti, kontrole a očakávaš od detí samostatnosť a výkon. Ak však máš dieťa s citlivou dvojkovou dušičkou, tvoj tlak môže spôsobiť, že sa uzavrie do seba a bude mať pocit, že ti neustále spôsobuje sklamanie.

V takejto situácii je dobré vedome kultivovať svoj súcit, trpezlivosť a jemnejší prístup. Učiť sa viac počúvať, povzbudzovať a oceňovať snahu namiesto dokonalého výsledku. Nebude to možno hneď ľahké a prirodzené, no konzistentná práca na sebe prinesie svoje ovocie v podobe lepšieho vzájomného porozumenia a súladu.

Tajný kľúč k pochopeniu
dnešných detí

Ak máš chuť dozvedieť sa doslova prevratné informácie a skúsenosti o novodobých deťoch narodených od roku 2000, ktoré som zozbierala za svoju numerologickú prax a naučiť sa, ako tieto poznatky využiť vo výchove, pridaj sa k nám na workshop.

Mám záujem
2 online stretnutia (Zoom)

Zdieľať na:

Facebook
WhatsApp
Email
Lívia Danningerová

Nadšená propagátorka numerológie, mentorka, koučka a lektorka. Vďaka 1:1 konzultáciám a online programom pomohla rozsvietiť potenciál viac ako 2 tis. žien. Prispieva do časopisov diárov, objavuje sa v televízii, v rádiu, prednáša na online a živých konferenciách (L. Harnošová, L. Kolaříková, K. Runa, N. Šulík, S. Kos Dzian). Spolupracovala s Umenie byť ženou či I Can Academy. Pomáha ženám objaviť svoju jedinečnosť, viesť vedomý a naplnený život v harmónii, v súlade s plánom svojej duše.

Lívia je sprievodkyňou ženských mentoringovo-prežitkových stretnutí, online aj naživo (v BA), kde ženy inšpiruje a podporuje na ceste k životu, ktorý začnú milovať. Jej snom je v ženách obnoviť dôveru v seba a v ostatné ženy. Poskytnúť oporu a prijatie v bezpečnom kruhu. Verí, že spojenie žien má liečivú silu. Dnes je šťastnou manželkou a vedomou maminou 2 detí.

Naposledy pridané:

Táto webová stránka používa súbory cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním.