Ako objaviť svoje prirodzené talenty

Na svete je takmer 8 miliárd ľudí. A napriek tomu nie sú 2 identické osoby!  Každý z nás je neopakovateľný. Áno, aj ty si jedinečná bytosť s jedinečnými vlastnosťami. Si unikát, o ktorom spieva aj Mária Čírová vo svojej piesni.

Vieš, aké sú tie tvoje naj… schopnosti? Poznáš, v čom máš talent? Talent je nejaká tvoja superschopnosť, ktorú si dostal darom od sudičiek hneď pri narodení. Je to niečo, čo ti ide akoby samo, „od ruky“ a úplne prirodzene. Je to činnosť, ktorú robíš s ľahkosťou a radosťou. Dodáva ti energiu a strácaš pri nej pojem o čase. Ako spoznať, v čom spočíva tvoja jedinečnosť? Pomôcť si môžeš aj odpoveďami na tieto otázky:

Aké predmety v škole ťa bavia (ak také vôbec existujú☺)? Aké máš záujmy a krúžky? Si nadaný/á na šport, hudbu alebo Ťa bavia najnovšie IT technológie? Si prirodzený vodca či radšej sa necháš viesť? Uprednostňuješ samostatné či tímové úlohy? Čo o Tebe hovoria kamoši, rodičia či učitelia? V čom si podľa nich dobrý/á?

Ak na tieto otázky nevieš odpovedať, nebuď vôbec smutný/á. Ja som ich našla až keď som mala 34 rokov! V dobe, keď som bola už dospelá a vôbec sa nepoznala, mi prišla do cesty NUMEROLÓGIA. V nej som našla odpovede nielen na otázky, v čom som dobrá, ale pomohla mi lepšie spoznať aj manžela a moje 2 deti. Predtým som o nej veru vôbec nepočula a na takéto veci som vôbec neverila.

Numerológia je veda o číslach. Veril/-a by si, že jej zakladateľom je grécky filozof Pytagoras? Ten, ktorý vymyslel aj Pytagorovu veru a o ktorom si sa učil/a aj v škole na matematike? Ja sama som bola prekvapená, čo všetko sa dá vyčítať z „obyčajného“ dátumu narodenia. Napríklad aj to, aké sú tvoje talenty či slabšie stránky, poslanie, čo Ťa približne čaká… Ale pozor, nie je to žiadne veštenie z ruky či gule, je to ozajstná veda stará už tisícky rokov. A to, že funguje, mám odskúšané, keďže s ľuďmi a ich dátumami narodenia dennodenne pracujem a pomáham im lepšie sa zorientovať v sebe samých, ak sú na životnej križovatke a potrebujú nejako usmerniť či poradiť. 

Prečo Ti Tvoji rodičia a učitelia nerozumejú?

Podľa numerológie má každé číslo, ktoré sa nachádza v dátume narodenia nejaký význam. Prvý obrovský AHA moment u mňa nastal, keď som spoznala, čo znamenajú jednotlivé významy.

Napíš si prosím svoj dátum narodenia:_______________________________

A teraz dátumy Tvojej mamy a otca:_________________________________

Vidíš ten zásadný rozdiel? Ty si sa pravdepodobne už narodil/a po roku 2000, ale tvoji rodičia žili ešte v storočí, kde boli na začiatku roku číslice 19xx.

Dnešné deti a mládež narodená od roku 2000 je úplne odlišná. 2 z pohľadu numerológie predstavuje intuíciu a schopnosť spolupracovať. 19 znamená ego, individualizmus a technologický pokrok. Mládež disponuje inými vlastnosťami a schopnosťami, ako majú ich rodičia či učitelia, tj. ľudia narodení do roku 1999. To, čo bolo pre „starú 19xx generáciu“ prirodzené (používajú silno logiku, všetko musia mať vysvetlené a pomenované), pre dnešnú 20xx mládež už nie je vôbec podstatné. Ste generácia s obrovským potenciálom, máte neskutočne silnú intuíciu a niektorí sa dokážete dokonca dorozumievať telepaticky. Fungujete odlišne. A to len preto, lebo vám nikto nerozumie. Môžete mať pocit, že ste v živote stratení, neviete sa zaradiť do dnešného školského systému, do bežného života. 

Rozumiem vám. Stojím pri vás. Spolu s mnohými ďalšími dospelákmi, ktorí pochopili vašu výnimočnosť a posolstvo, ktoré máte pre nás dospelákov.  Skľudniť sa, využívať viac intuíciu, žiť vedomejšie, v prítomnosti a nutnosť zmeniť fungovanie na školách. Ste našimi učiteľmi. Ďakujeme vám!

Prečo je nezmyselné porovnávať sa?

Podľa numerológie a pri práci s ľuďmi vidím, že každý z nás je jedinečná bytosť, výnimočná svojimi schopnosťami a charakterom. Byť rozdielny a disponovať inými nadaniami ako spolužiak je prirodzené a úplne v poriadku. Porovnávanie sa nás ničí. Doslova nám zdravotne neprispieva. 

Prestaň sa prosím porovnávať so svojimi kamošmi v triede. Uver, že každý je unikátny, ale rovnako potrebný pre tento svet. Nemá zmysel zrovnávať hrušky s jahodami. Alebo si predstav, že v lese by sa porovnával smrek s javorom, že by mu závidel jeho krásne listy, ktoré dokonca vedia meniť farbu. Že by sa porovnával tulipán s ružou, že ako tá krásne vonia. Nepripadá Ti to nezmyselné?

Význam jednotlivých číslic v dátume narodenia:

Každé číslo nesie posolstvo o talentoch, ale aj o našich životných výzvach. Žiadne číslo nie je lepšie ako iné číslo. Keď sme v pohode a mali sme rešpektujúcu výchovu zo strany rodičov, čísla budú mať tendenciu prejavovať sa v pozitívnom. Keď sme v zlej nálade a doma sme od rodičov necítili lásku a bezpečie, budú na nás viac platiť negatíva z daného čísla. Čím viac rovnakých čísel v dátume máme, tým sú naše talenty jednoznačnejšie a špecifickejšie, ale aj slabé stránky môžeme cítiť intenzívnejšie.

Stručný význam jednotlivých čísel (talenty vs. slabé stránky) je uvedený v tabuľke:

Ak máš v dátume 0, nula posilňuje vlastnosti čísla, za ktorým sa nachádza (napr.: ak si narodený/á v dni 20., tj. 0 nesie vlastnosti č. 2 alebo ak máš mesiac narodenia október=10, tj. 0 považujeme akoby za číslo 1…).

Napríklad ak je Tvoj dátum narodenia: 14.4.2000: 1 x č.1 (samostatnosť a nezávislosť/pýcha), 2 x č.4 (talent organizácie, pracovitosť, ale tiež môže byť výraznejšia agresivita, strach zo zmien-až dve štvorky), 4 x č.2 (spolupráca, trpezlivosť/strachy, náladovosť a pozor na závislosti-ipad, mobil, sladkosti keďže je zosilnená energia č. 2 až štvornásobne).

Ak budeš využívať svoje prirodzené talenty, životom budeš kráčať sebavedomejšie a šťastnejšie. Ešte je dôležité spomenúť, že mať talent nestačí a že je ho potrebné rozvíjať. Tak, aby sa z neho stala tvoja silná stránka. Výzvy sú oblasti, na ktorých máš popracovať. Sú to tvoje príležitosti pre zlepšenie sa.

Mojím snom je, aby tieto informácie malo čo najviac študentov, ale aj rodičov a učiteľov, aby v rodinách aj na školách zavládlo viac vzájomného porozumenia.

Samozrejme numerológia je komplexná veda a táto tabuľka je iba malým výňatkom z toho, ako vás vie v živote nasmerovať.

Prečo si si možno nie vedomý/á svojich talentov?

Ak si počúval/a takúto alebo nejakú podobnú vetu od svojich rodičov či profesorov: „ Ty si ale neschopný“ Ako môžeš byť taká hlúpa! Nikdy nič nedokážeš! Toto Ťa nikdy neuživí!“, mohlo to spôsobiť to, že si sa akoby na čas odpojil /a od toho, čo máš rád/a a čo ti je prirodzené.

Ver mi prosím, že rodičia Ti nechceli zle. Nie je rozhodne o tom, že by Ťa nemali radi. Oni Ťa v hĺbke srdca milujú, aj keď to z ich správania a slov nie vždy tak vyzerá. Takto podobne sa s nimi totižto rozprávala Tvoja stará mama či starý otec. Rodičia teda nepoznajú iný spôsob, akým by ťa mali viesť a vychovávať. Odpusť im. Oni robia to najlepšie, čo je v ich silách.

Tento článok vyšiel v Školskom motivačnom diári 2022/2023 pre študentov od I can Academy.

Zdieľať na:

Facebook
WhatsApp
Email
Lívia Danningerová

Nadšená propagátorka numerológie, mentorka, koučka a lektorka. Vďaka 1:1 konzultáciám a online programom pomohla rozsvietiť potenciál viac ako 2 tis. žien. Prispieva do časopisov diárov, objavuje sa v televízii, v rádiu, prednáša na online a živých konferenciách (L. Harnošová, L. Kolaříková, K. Runa, N. Šulík, S. Kos Dzian). Spolupracovala s Umenie byť ženou či I Can Academy. Pomáha ženám objaviť svoju jedinečnosť, viesť vedomý a naplnený život v harmónii, v súlade s plánom svojej duše.

Lívia je sprievodkyňou ženských mentoringovo-prežitkových stretnutí, online aj naživo (v BA), kde ženy inšpiruje a podporuje na ceste k životu, ktorý začnú milovať. Jej snom je v ženách obnoviť dôveru v seba a v ostatné ženy. Poskytnúť oporu a prijatie v bezpečnom kruhu. Verí, že spojenie žien má liečivú silu. Dnes je šťastnou manželkou a vedomou maminou 2 detí.

Naposledy pridané:

Táto webová stránka používa súbory cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním.